Często zadawane pytania:

Jaka jest obecna sytuacja z COVID-19 w Bułarii?

Do Bułarii można normalnie wjeżdżać i wyjeżdżać bez wymaganych testów i bez kwarantanny. Na plażę i wszystkie otkryste miejsca moża uczęszczać bez maseczki. Maseczki są wymagane w sklepach, autokarach i zakrytych pomieszczeniach, oprócz w restauracjach. W żadnym letnim kurorcie jak Nessebar, Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski jeszcze nie zanotowano chorych na COVID-19.

Czy można zrezygnować z wykupionej wycieczki?

Tak z wycieczki można zrezygnować, wysyłając maila pod adres: wycieczkibulgaria@gmail.com do 48h przed wyjazdem na zakupioną wycieczkę.

Czy można zapłącić za wycieczkę na miejscu?

Za wycieczkę można zapłacić również na miejscu w Bułarii w naszym biurze w Nessebarze w siedzibie polskiego konsulatu przy ul. Mladost 62. Jednak płatność wtedy musi być w BGN. Prosimy również przed przyjazdem do biura o omuwienie się na konkretną godzinę. Jednak wygodniejszym sposobem rezerwacji i płatności to przez naszą stronę internetową. Specjalnie dla Państwa wygody dodaliśmy takie udogodnienia płątnościowe jak płatność BLIK, kartą płatniczą, szybie przelewy...

Kiedy najlepiej jechać do Bułgarii?

Do Bułgarii najlepiej wybrać się w okresie letnim, tam sezon zaczyna się pod koniec maja a kończy się we wrześniu. Gwarancją dobrej pogody jest okres od 15 czerwca do 15 września. Osobom poszukującym spokoju oraz nie oczekującym 30 stopniowych upałów polecamy również maj.

Jaką walutę zabrać do Bułgarii?

W Bułgarii oficjalną walutą jest Lew Bułgarski. W przeliczeniu 1zł  to 0,44 lv. Ze względu, iż lewy są powszechnie dostępne w polskich kantorach polecamy wymienić złotówki na lewy już w Polsce. Zaoszczędzi nam to zapewne szukania uczciwego kantoru na wakacjach. Za różnego rodzaju wycieczki będziemy mogli zapłacić również w EURO. 1EUR  to 1,95 BGN Bułgarska waluta jest sztywno powiązana z EURO co oznacza, że kurs ten się nie zmienia. Jednak w miasteczkach turystycznych jak Słoneczny Brzeg i Nessebar nie znajdziemy kantorów z takim kursem. Zazwyczaj kurs jest  1EUR ~ 1,90 BGN.

Jakie są ceny w sklepach w Bułgarii?

Ceny w sklepach w Bułgarii są porównywalne do tych w Polsce np.

Butelka wody 1,5l – 2zł

Chleb – 3,50zł

Materac 1-os - 40zł

Piwo 0,5l -2,50zł

Jogurt - 2,00zł

Jakie ceny są w restauracjach w Bułgarii?

W Bułgarii możemy znaleźć restauracje różnego rodzaju, są takie które bardziej przypominają karczmy – tam zjemy bardzo tanio i do syta, są również takie, w których możemy zapłacić więcej ale za to możemy skosztować dania ze świeżych owoców morza.

Przykładowe ceny:

Danie obiadowe z grilla – 15zł

Krewetki – 25zł

Frytki – 6zł

Jakie zabytki można zobaczyć w Bułgarii?

Polecamy przede wszystkim zobaczenie Starego Miasta Nessebar, jest to jedyne miasto w Bułarii wpisane do listy światowego dziedzictwa UNESKO.
Sozopol jest również pieknym miasteczkiem, jednym z najstarszych w Europie .
Polecamy również zobaczyćmorską stolicę Bułgarii – Warna. Tam znajduje się mauzoleum Władysława Warnenczyka. Warto również pojechać do Delfinarium i obejrzeć atrakcyjne shou delfinów.
W okolicach Warny znajduje się Klasztor wykłuty w skale pionowej – Aładża Monastyr.
Oprócz zabytków na wybrzerzem Bułarskim, również warto wybrać się w Gury. Na południe od Sofii znajduą się gury Rodopi – tam warto pojechać na 2 dniową wycieczkę do największego klasztoru w Bułarii – Monastyr Riłski.
Polecamy również różnego rodzaju atrakcje morskich. Można płynąc jachtem, łódką lub luksusowym katamaranem.
Z morskich wycieczek warto popłynąć na wyspę św. Anastasia w poblizu Sozopolu.

Gdzie najlepiej pojechać z rodziną?

Na rodzinny wyjazd polecamy wybór hotelu w wiosce obok Nessebaru o nazwie Rawda – tam można wypocząć od tłumu turystów. Jeśli zależy nam na szerokich plażach polecamy wybrać się do Nessebaru, Słonecznego Brzegu lub Złotych Piasków.

Gdzie wybrać się na imprezy?

Najbardziej imprezowym miastem w Bułgarii tzw. Europejskim Las Vegas jest Słoneczny Brzeg. W centrum miasta znajduje się mnóstwo dyskotek i klubów, które działają do białego rana. Bardzo popularną atrakcją jest „Bar crawl” – polega on na zabawie jednego wieczoru w wielu klubach wraz z całą imprezową ekipą. Z portu wypływają również nocne statki imprezowe, na których gra głośna muzyka i cała zabawa przenosi się na otwarte morze.

Czy w Bułgarii jest bezpiecznie?

Bułgaria jest bezpiecznym krajem, ludność jest przyjazna turystom.

Czy plaże w Bułgarii są szerokie?

Tak, plaże w Bułgarii są porównywalne do tych nad polskim Bałtykiem są piaszczyste i szerokie. Szczególne wrażenie robią plaże w okolicach Słonecznego Brzegu, Nessebaru i Sozopolu. Plaże w miejscowościach turystycznych są chronione przez ratowników.

Czy morze w Bułgarii jest ciepłe?

Tak, Morze Czarne ma ok 24 stopnie w sezonie letnim. Jest czyste, dno morza obniża się bardzo stopniowo i brak w nim niebezpiecznych ryb.

Dobrym pomysłem jest wyposażenie się w materac.